October 15, 2019 08:19
Балкан

Голем пожар во хемиска фабрика во Турција

Голем пожар избувна во хемиска фабрика во индустриската зона Тузла во Истанбул, објавија турските медиуми.

Засега нема информации за повредени лица, а причината за пожарот не е позната.

Медиумите објавија снимки на кои се гледаат огромни столбови густ чад.

На местото на инцидентот веднаш пристигнале противпожарни екипи, кои се обидуваат да го изгаснат огнот од три страни, но засега тој не може да биде ставен под контрола.

Нови вести

Заменик градоначалникот на Белград бркан по „Кнез Михајлова” од активисти на опозицијата

Igor

Курти: Српска листа не е српската заедница

Igor

Пицула: Црна Гора ќе биде следната членка на ЕУ

Igor