February 28, 2021 05:01
Свет

Голем пожар во компанија за матични клетки во Индија

Голем пожар избувна денеска во компанијата „Биоцел” во индискиот град Тане, во државата Махараштра.

Компанијата „Биоцел” е вклучена во зачувување на матични клетки, собрани од плодовата течност.

На местото на инцидентот се испратени пет противпожарни екипи. Засега нема информации за евентуални жртви, ниту е позната причината за пожарот.

Несреќата се случи откако вчера пет лица загинаа во пожар во Институтот за серум во Пуне, Махараштра. Објектот се наоѓа на само еден километар од објектот „Ковишилд” за производство на вакцини.

Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 11 at website https://animeplanet.cc. See more one punch man 2 anime planet

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 2 at website https://funimationfree.com funimation ps4