October 15, 2019 11:08
Свет

Големи антивладини протести во Каиро, полицијата употреби солзавец

Египетската полиција употреби солзавец за да ги растера демонстрантите кои доцна синоќа се собраа на протест на плоштадот Тахрир во Каиро, против претседателот Абдул Фатах ал Сиси.

Протестите беа организирани поради обвиненија за корупција против Владата на Ал Сиси. Демонстрации се одржаа и во други градови низ цел Египет.

Ал Сиси дојде на власт во 2014 година.

Нови вести

Жена загина при експлозија која урна зграда во Русија

zane

Австриската СПО е во големи долгови по поразот на изборите

Valentina

Полицаецот кој уби жена во САД обвинет е за убиство

zane