September 22, 2019 13:40
Хроника

Голема полициска акција во Сарај, Студеничани и Грчец

Голема полициска акција во Сарај, Студеничани и Грчец

Алсат вечерва јавува дека полицијата спроведува голема полициска акција во Сарај, како и во селата Грчец и Студеничани.

Како што дознава Алсат, во акциите учествуваат припадници на редовната полиција и единиците за брзо распоредување.

Нови вести

Жена загина во сообраќајка кај Катланово

Igor

Исклучени од сообраќај 33 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Igor

(Фото) Сообраќајка на патот Велес-Скопје, има повредени

Igor