Македонија

Голема е нервозата кај Мицкоски, никако не успева да ги одбрани криминалците и насилниците

Единствената задача на Христијан Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ е по секоја цена да се обидуваат да го бранат криминалот.

Нема криминалец кој Мицкоски не се обидува да го одбрани од правдата и законите.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ застанаа зад осудените насилници од крвавиот четврток кои упаднаа во Собранието и се обидоа да убијат пратеници.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски застанаа зад криминалот на нивниот тајкун Орце Камчев.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не успеваат да го одбранат криминалот на нивниот ментор Сашо Мијалков.

Целата јавност слушна снимка каде се докажува соработката на Мицкоски со Зоран Милески Кичеец, а денес оваа партија глуми загриженост за правдата и конструира непостоечки случаи.

Голема е нервозата кај Мицкоски и врвот на ВМРО-ДПМНЕ затоа што никако не успеваат да го одбранат криминалот во своите редови, не успеваат да ги реализираат нарачките од Будимпешта.

Затоа секојдневно шират лажни вести и дезинформации, затоа поддржуваат протести на кои се бранат криминалци и насилници.

Токму заради ваквото однесување граѓаните шест пати го казнуваат Мицкоски на избори и ќе продолжат да го казнуваат затоа што тој е на браникот на криминалот наместо на страната на граѓаните и државата.

KissAnime black clover kissanime: Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://kissanimeonline.com/m/ZN02) Episode 10

4Anime persona 4 the animation crunchyroll: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://4anime.biz/m/wOOx) Episode 12