February 25, 2021 18:05
Магазин

„Годзила против Конг“ ќе биде објавен два месеци порано, на 26 март

Студиото „Ворнер Брос“ настојува да ја започне годината навистина снажно, и ја префрли својата претстојна епика со чудовишта „Годзила против Конг“ на 26 март 2021 година, два месеци порано од првичниот распоред.

Ова ќе биде проследено со ултра насилното продолжение на култната борбена игра „Мортал комбат“ закажано за 16 април.

Се чини дека 2021 година ќе биде година на филмови на „Ворнер“, а меѓу нив се „Том и Џери“ (26 февруари), „Дјун“, „Матрикс 4“, „Спејс џем 2“ (Space Jam: A New Legacy) и многу други.

Како што беше најавено претходно, сите филмски изданија на „Ворнер Брос“ оваа година ќе бидат прикажани во киносали и на „Ејч-би-о макс“ истовремено.

 

 

Watch Black Clover (Dub) Episode 17 (https://crunchyrollfree.com/m/KJvj/ep-17) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll premium free trial

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/w0wX/ep-1) at website https://kissanimeonline.com detective conan kissanime