October 26, 2021 12:49
Спорт

Глигоров: За брзо време Вардар пак ќе освојува трофеи

Вршителот на должноста шеф на стручниот штаб на Вардар, Никола Глигоров, најави подобри денови за најтрофејниот македонски фудбалски клуб, кој сезонава за прв пат во својата историја се натпреварува во второлигашко друштво.

– Имам голема доверба во стручниот штаб и играчите и се надевам дека за брзо време ФК Вардар ќе се врати во првата лига и ќе освојува трофеи, изјави Глигоров за официјалниот клупски сајт.

Поранешниот вардаров играч и капитен денеска беше назначен за в.д тренер на „црвено – црните”, откако клупското раководство му врачи отказ на Горан Симов по лошите резултати на стартот на сезоната во Втората македонска лига – Запад.

AnimeFLV: Kill la Kill Specials (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime online

https://animetv.cc anime tv darling in the franxx

Website https://animekisa.in: Watch Lupin the IIIrd: Mine Fujiko no Uso animekisa Episode Full animekisa

Website https://animepahe.cc: Watch Lupin III: Alcatraz Connection animepahe Episode Full gogoanime

Beatstars: https://www.beatstars.com/animeflixnl/feed

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/editDone/137658.page