January 29, 2022 00:30
Економија

Главните индекси на водечките берзи во Европа пораснаа

Главните индекси на водечките берзи во Европа пораснаа внимателно на почетокот на денешната сесија по остриот пад на вчерашното тргување.

Индексот SAS 40 во Париз додаде 0,6 отсто на 6761,2 поени додека франкфуртски Дакс порасна за 0,77 отсто на 15.216,54 поени.

Индексот FTSE 100 на лондонската берза се зголеми за 1,04 отсто на 7.132,65 поени.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

sites to watch anime Tokyo Revengers

Demon Slayer: Entertainment District Arc

Boruto: Naruto Next Generations Episode 219

watch anime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

ANIMEFLIX Kiss x Sis (TV)