October 26, 2021 01:56
Спорт

Главниот спонзор „Ракутен” ја прекина соработката со Барселона

Јапонската компанија за интернет трговија „Ракутен” ја прекина соработката со шпанскиот фудбалски гигант Барселона и со тоа уште повеќе ги зголеми грижите на клупскиот претседател Жоан Лапорта, јавија денеска шпанските медиуми.

„Ракутен” и Барселона соработуваа од 2017 година, кога потпишаа тригодишен договор вреден 55 милиони евра по сезона за спонзорскиот натпис на дресот на каталонскиот клуб.

Минатата зима договорот беше продолжен, но спонзорскиот износ беше намален на 30 милиони евра годишно.

Спонзорскиот натпис на ракавот на дресот на Барселона, на кој се рекламира турскиот производител на бела техника „Беко”, исто така, ќе биде променет.

И покрај ова, како што наведуваат шпанските медиуми, Барселона има на масата неколку спонзорски понуди и во клубот се надеваат дека ќе успеат многу брзо да склучат подобри договори.

Puparia (https://animefreak.ws/m/Z8lr) Episode Full

TwistMoe: Pandalian (Dub) anime episode 26 online free at https://twistmoe.net dubbed anime

GoGoAnime: Tokyo Godfathers Remastered anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime boruto

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Ko-fi: https://ko-fi.com/gogoanimebe

Artmight: https://artmight.com/user/profile/192056