November 30, 2021 04:03
Магазин

Гитара на Ерик Клептон продадена за 625.000 долари на аукција

Еден среќен фан сега поседува дел од историјата на рокенролот со гитарата на Ерик Клептон од дебито на сцената со „Дерек и Доминос“, која се продаде за неверојатни 625.000 долари.

Акустичната гитара „мартин Д-45“ од 1968 година првично се очекуваше да достигне цена помеѓу 300.000 и 500.000 долари од аукциската куќа „Џулиенс“ на дводневната аукција Icons & Idols: Rock & Roll, одржана во Лос Анџелес минатиот викенд.

Акустичната гитара на Клептон заврши како најскапа ставка на аукцијата, а продажбата на целата аукција надмина 5 милиони долари.

Рок-легендата свиреше на истата гитара за време на својот прв настап во живо со тогашниот негов бенд „Дерек и Доминос“ во театарот „Лицеум“ во Лондон на 14 јуни 1970 година.

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Hana no Mahou Tsukai Mary Bell (https://animedao.nl/m/wbw0) Episode 50

AnimeTV: Bouken Shite mo Ii Koro anime episode 3 online free at https://animetv.cc m2 chia anime tv

Website https://aniwatch.pro: Watch Startling Doctor aniwatch Episode 1 anime online

Website https://4anime.biz: Watch God Bless Dancougar 4anime Episode Full 4anime my hero academia