January 21, 2020 01:20
Свет

Гибралтарската полиција уапси четири лица од иранскиот танкер

Гибралтарската полиција денеска соопшти дека уапсила двајца помошници офицери од иранскиот танкер „Грејс 1″, кој беше запленет минатата недела поради сомневање дека ги крши европските санкции пренесувајќи нафта во Сирија.

Капетанот на бродот и главниот офицер беа уапсени вчера.

– Сите четворица се од индиска националност и добија целосна правна помош, се наведува во соопштението на гибралтарската полиција.

Нови вести

Двајца загинати во пукотница во ноќен клуб во Сан Антонио

Filip

Седница на Советот за безбедност на ОН по резултатите од берлинската конференција за Либија

Filip

Макрон: Одличен разговор со Трамп за дигиталните такси

Filip