Фудбал

Гест на голем клуб: Борусија Дортмунд испрати порака до Суботиќ по хорор повредата на Србинот

Невен Суботиќ заработи хорор повреда на вчерашниот натпревар кој Сент Етјен го одигра против Бордо.

Српскиот стопер по еден судир својот голман падна на теренот и одреден момент остана без свест. Суботиќ беше целиот во крв и веднаш беше префрлен во болница каде ќе остане во следните неколку дена на детални испитувања.

Денес до Суботиќ стигна поддршка и од неговиот поранешен клуб во кој ги одигра своите најдобри партии во кариерата, Борусија Дортмунд. „Милионерите“ преку својот Твитер профил се огласија и му дадоа поддршка на големиот борец.

– Му посакуваме брзо заздравување на Невен Суботиќ. Знаеме дека си борец и се надеваме дека наскоро ќе те видиме на теренот – гласеше во пораката на официјалната Твитер страна на Борусија Дортмунт. Се уште не е позната тежината на повредата на Суботиќ, но едно е јасно, тоа што се случи вчера беше страшно за гледање.

Нови вести

Одличен гест на навивачите на Јувентус: Со кратка порака го испратија Даниеле Де Роси

24info

Алегри откри кога дознал дека веќе нема да го води Јувентус и додаде: Бидете подготвени за било што

24info

Бејл: Ако Реал не ме исплати за заминување, ќе останам и ќе играм голф

24info