January 18, 2020 08:03
Македонија

Героски: Македонија има право да знае, друже Зоки, за што зборува другарчето Боки Тредичи

– Македонија има право да знае, друже Зоки, за што зборува другарчето Боки Тредичи. Тебе те спомнува. Дали навистина сте разговарале за Камчев? Што е тоа „што никој не знае“? Каква е таа „конструкција“ и тоа „менаџирање“? Колку пати сте се сретнале со Боки Тредичи? Со какви овластувања сте разговарале за Камчев, ако воопшто сте разговарале на таа тема? Дали со друг сте разговарале на оваа тема, ако сте разговарале? Со Катица, на пример? Ајде сега, храбро и транспарентно, друже Заев. Да слушнеме што е оваа работа со Боки Тредичи. Зборот е збор нели, напиша Геровски на Фејсбук.

Нови вести

Муцунски: Ако го почитуваме Уставот, законите и меѓународните стандарди убеден сум дека овој парламентарен состав ќе го донесе Законот за јавно обвинителство

Igor

Заев: Вработени над 6.000 преку Младинската гаранција

Igor

(ВИДЕО) Трипуновски се снимаше како им „држи лекции“ на вработените во подрачната единица во Берово

Igor