January 21, 2020 01:41
Македонија

Героски: Дали ноќеска да очекувам партиската војска да ми тропне на врата или нешто уште пострашно да се случи…

Новинарот Бранко Героски вчера јавно го прозва премиерот Зоран Заев дали на него мислел кога рекол „суетен новинар“ и побара јавно извинување од него ако тоа е така.

Героски на својот Фејсбук профил ноќеска напиша дека бил мета на организирани напади на сдсмовските ботови, но и на многу приврзаници на премиерот, кои не можеле да се соочат со вистината дека Заев не е повеќе тоа што беше.

Вечерва (синоќа), после скандалозната изјава на Заев, бев мета на организирани напади на сдсмовските ботови, но и на…

Posted by Branko Geroski on Вторник, 13 август 2019

Нови вести

Разрешениот Ангелов на ФБ негира поврзаност со аферата со токсичниот отпад во Бугарија

Filip

ФОН Универзитетот го најавува новиот Одбор за доверба, со кои организира симпозиум на тема „Образованието како фактор за мир и одржлив развој” по повод Меѓународниот ден на образованието

Filip

Oпштина Лозово ќе ја вработи Атиџе и ќе и го смени покривот на куќата

Filip