Свет

Германскиот канцелар: Русија ја знае нашата одлучност

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска побара од Русија да се погрижи за деескалација на границата со Украина.

„Руската страна е свесна за нашата одлучност“, рече Шолц во говорот на виртуелниот состанок на Светскиот економски форум.

Олаф Шолц истакна дека се надева оти Русија е свесна и оти придобивките од соработката се очигледно поголеми од цената на натамошната конфронтација.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

animeheaven AnimeHeaven DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

watch anime free AnimeHeaven Naruto (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)