October 19, 2021 03:29
Свет

Германската полиција приведе четворица осомничени по закани за напад врз синагога

 Германската полиција приведе четворица осомничени, во акција што властите ја оквалификуваа како „екстремистичка закана за напад врз синагога” во западниот град Хаген.

Меѓу уапсените има и 16-годишник, соопшти локалната полиција на Твитер. Во тек се потраги по повеќе докази, соопшти полицијата. Министерот за внатрешни работи на Северна Рајна Вестфалија, Херберт Реул, претходно изјави дека „постои ризик од напад врз синагогата во Хаген”, што „најверојатно е спречено” од полицијата. Очигледната закана доведе до блокирање на областите околу синагогата и откажување на службите.

AnimeHeaven: Ragnarok the Animation (Dub) anime episode 26 online free at https://animeheaven.pro anime heavene

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFLV: Battle Spirits: Shounen Toppa Bashin anime episode 50 online free at https://animeflv.uk kissanime

Teachertube: https://www.teachertube.com/user/channel/gogoanimelol

Tapas: https://tapas.io/animefreakws