Македонија

Германската министерка за Европа, Ана Лирман во посета на Македонија

Утре во посета на Македонија ќе биде министерката за Европа при Министерството за надворешни работи на Германија, Ана Лирман.

Владината делегација предводена од оремиерот ќе оствари средба со германската министерка , по што следуваат две билатерални средби со заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања и министерот за надворешни работи.

Фокус на разговорите ќе бидат билатералните односи меѓу двете земји, економско-политички прашања како и европската перспектива.

sites to watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX SK8 the Infinity Episode 12

animes online ANIMEFLIX My Hero Academia Season 4

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 7

Bleach Episode 360

watch subbed anime Attack on Titan Season 3

tải go88