Македонија

Германската министерка за Европа, Ана Лирман во посета на Македонија

Министерката за Европа при Министерството за надворешни работи на Германија, Ана Лирман денеска ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија.

Според агендата, министерката Лирман ќе биде примена од претседателот на државата Стево Пендаровски, а потоа ќе оствари средба со владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, по што следуваат и две билатерални средби со заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи.
Фокус на разговор ќе бидат билатералните односи меѓу двете земји, економско-политички прашања како и европската перспектива. 

 

watch anime free. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 10

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 9

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

sites to watch anime Dragon Ball (Dub)

Tokyo Revengers (Dub) Episode 24