Свет

Германија ќе го вклучи и гасоводот „Северен тек 2“ во листата на санкции против Русија

Германија е подготвена да го вклучи гасоводот „Северен тек 2“ во листата на санкции против Русија доколку ситуацијата со Украина ескалира, изјави денеска германската министерка за надворешни работи, Аналена Бербок.

„Ги прочитавме можните одговори, вклучувајќи го и ‘Северен тек 2’. Да, дијалогот е приоритет за нас секогаш, но понекогаш е неопходно да бидеме цврсти како во сегашната ситуација“, додаде таа, пренесе ТАС С.

Изградбата на „Северен тек 2“ беше завршена на 10 септември минатата година, но гасот сѐ уште не почнал да се транспортира во Европа бидејќи на операторот на гасоводот му е потребна дозвола од германското регулаторно тело.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

sites to watch anime Attack on Titan

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

ANIMEFLIX Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

animeflix Bleach (Dub)

ANIMEFLIX High School DxD