April 11, 2021 11:38
Свет

Германија планира да го продолжи карантинот до крајот на март

Германија планира да го продолжи карантинот до 28 март, но некои мерки ќе бидат олеснети од 8 март.

Според нацрт-законот до кој дојде сајтот „Фокус онлајн“, постигнат е договор меѓу канцеларката Ангела Меркел и премиерите на 16 германски провинции, објави „Ројтерс“.

Меркел ќе разговара со премиерите на германските покраини утре, бидејќи бројот на заболени од ковид од почетокот на пандемијата надмина 2,4 милиони.

Watch The Irregular at Magic High School Episode 21 at website https://animefreak.ws. See more anime freak

Watch Attack on Titan: Since That Day Episode Full at website https://aniwatch.pro dubbed anime