September 20, 2021 21:26
Спорт

Германија не ја мина групата на фудбалскиот турнир од ЛОИ

Репрезентацијата на Германија испадна уште по натпреаврувањето во групната фаза од фудбалскиот турнир на Игрите во Токио, откако во решавачкото трето коло во дирекниот дуел со Брегот на Слоновата Коска одигра 1:1.

„Панцерите“ во три меча успеаја да ја победат само Саудиска Арабија, а загубија од Бразил, па со четири бода останаа на третото место во групата, зад лидерот Бразил со 7 бодови и Брегот на Слоновата Коска со 5 бода. Во оваа група, Бразил со 3:1 ја победи Саудиска Арабија.

Website https://twistmoe.net: Watch RWBY (Dub) twistmoe Episode 106 english anime

DIVE!! (https://4anime.biz/m/9xZ4) Episode 12

KissAnime: The World God Only Knows: Tenri Arc anime episode 2 online free at https://kissanime.mx boruto kissanime

Obake no Q-tarou Episode 12B

Twitch: https://www.twitch.tv/animefreakws/about

Vingle: https://www.vingle.net/gogoanimelol