October 23, 2021 00:40
Спорт

Германија го освои првото злато на Олимписките игри во Токио

Рикарда Функ од Германија освои злато во кајак за жени на Олимписките игри во Токио. Таа и го донесе првиот златен медал на својата земја на Игрите во Токио.

Резултати:

1. Рикарда Фанк (Германија) – 105,50 секунди
2. Мајален Куро (Шпанија) – 106,63
3.Џесика Фокс (Австралија) – 106,73.

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch Gundam Build Fighters (Dub) Episode 25

AnimeDao: Code:Breaker (Dub) anime episode 13 online free at https://animedao.nl a silent voice animedao

4Anime: Detroit Metal City: The Animated Series anime episode 12 online free at https://4anime.biz watch anime dub

Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/animefreakws/post485111770/

500px: https://500px.com/gogoanimelol