April 21, 2019 08:41
Хроника

Германец пронајден починат во куќа во демиркапиското село Чифлик

Германец на возраст од 68 години бил пронајден мртов, вчера во куќа во демиркапиското село Чифлик, информираше МВР.

Според полицијата, Е.Ј.(68) од Р Германија бил пронајден починат без траги од насилство во куќата во која престојувал.

-Извршен е увид на местото на настанот од полициски службеници од ПС Неготино. По наредба  на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција, соопшти попладнево Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Нови вести

Имам од Македонија протеран од Италија поради тероризам

Igor

Штитеничка по десети пат побегнала од домот ,,25 Мај”

Igor

Скопјанец нападнат кај Стенковец, малолетник претепан во Визбгово

Igor