June 28, 2022 13:36
Спорт

Германецот Шмит официјално на клупата на Бенфика

Португалскиот фудбалски гигант Бенфика соопшти дека договорил двегодишна соработка со германскиот тренер Роџер Шмит.

Португалскиот клуб ќе потпише договор со Шмит до јуни 2024 година.

Германскиот стратег стекна реноме како тренер на австриски Салцбург и германски Баер Леверкузен, а од 2020 година го предводеше холандски ПСВ Ајндховен.

На клупата на ПСВ ќе го замени поранешниот голгетер на Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, Руд ван Нистелрој.

mẹo bắn cá go88 bản hack go88 nhà cái go88

sunwin game tài xỉu play sunwin sunwin ơ việt nam