November 29, 2021 21:09
Скопје

Герасимовски: Нудам конкретни решенија за урбанизмот, хигиената и проблемите со паркирањето

Постои суштинска разлика меѓу мојата и програмата на мојот противник, а тоа се конкретните решенија кои ги нудам за трите клучни проекти сообраќајот, хигиената и урбанизмот, рече Горан Герасимовски во вечерашното гостување на „24 Анализа“ на Тв 24.

„Тој рече дека Моите три клучни пораки и проблеми коишто планираме првично да ги градиме тоа е доволно паркинг места со конкретен број на паркинг места и конкретни места каде што ќе се градат истите и секако хигиената на повисоко ниво, а тоа е со поврзување на комуналното претпријатие ПОЦ со дополнителен сектор со комунална хигиена каде што ќе го зголемиме бројот на вработени и опрема за да ја подигнеме хигиената“, изјави Герасимовски.

Герасимовски потенцираше дека нема да отстапи од хуманата урбанизација и ќе се залага за побрзо донесување на ДУП-овите со кои наместо габаритни градби ќе ума градинки, училишта, културни центри и ново зеленило. За сообраќајот Герасимовски рече дека ќе обезбеди резидентни паркинзи за станарите до Центар.

Тој исто така зборуваше дека ќе работи исклучиво само во интерес на граѓаните и затоа секојдневно ќе одвојува по еден час само за нив. Мојата цел е рече Герасимовски општината целосно да биде отворена за граѓаните, да има контакти да слуша и постапува по барањата и проблемите и тоа да се види во првите 100 дена од мандатот. Само така ќе се врати довербата кај граѓаните, општина Центар треба да стане модерна и урбана со проекти во полза на граѓаните.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: Ghost Slayers Ayashi: Inferno OVA anime episode 5 online free at https://animekisa.in dubbed anime

Website https://wcostream.cc: Watch Madam is a Magical Girl wcostream Episode 13 wcostream we bare bears

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD