December 7, 2021 04:58
Скопје

Герасимовски: Ново детско игралиште и загарантирани резидентни места за граѓаните под Клинички центар

Ново детско игралиште, субвенционирање на фасадите, резидентно паркирање, нова урбана опрема во реонот кај Рамстор, најави Горан Герасимовски кандидат за градоначалник на општина Центар од СДСМ и Коалицијата на вечерашната маалска средба со граѓаните.

„ Тука ќе изградиме ново детско игралиште за да им го разубавиме детството на децата но и да ја поттикнеме нивната физичка активност, ќе ја реконструираме ул. „50 дивизија“ и ќе ги субвенционираме фасадите на кулите. Поради големата фреквенција во овој реон неопходни се резидентни места за станарите и ние тоа ќе го обезбедиме, а ќе поставиме нова и модерна урбана опрема“, најави Герасимовски.

Претходно овде се реконструираше детското игралиште, уличното осветлување. Беа доделени неколку субвенции за кров и лифт во зградите, на ул. „Белградска“ беше реконструирана водоводната мрежа и беше поставена урбана опрема.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch animes Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 20

online anime Attack on Titan Final Season (Dub)

anime heaven DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Komi Can’t Communicate Episode 4