Македонија

Георгиевска: Од каде го црпеше Мицкоски легитимитетот кога се обидуваше да стане мандатар а не беше ни на пратеничките листи?

Пратеничката на СДСМ Марија Георгиевска при реплика на опозицијата во врска со кредибилитет и легитимитет на новата Влада од собраниската говорница истакна дека во демократиите во светот неретко е власта на Владата да ја има една политичка опција, а опозицијата да ги добила локалните избори и никој не слушнал дека некој го оспорува легитимитетот.
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред некое време најави дека ќе се обиде да формира ефикасна политичка Влада, која ќе биде способна да ги решава предизвиците и тоа ќе го направи доколку биде сигурен дека тоа ќе биде влада со сериозен кредибилитет и Влада со силни институции. Одговорете ми од каде ќе го извлече легитимитетот, а не беше на листите за парламентарни избори, нагласи пратеничката на СДСМ Марија Георгиевска.
Таа нагласи дека Владата ја гласа парламентарно мнозинство, кое дефакто го има и неретко се случува во Владата да има коалиции некој да ја напушти некој да влезе.
Мандатот на пратениците ни е 4 години, не ни се гласа мандатот до локални избори и не знам зошто на исто рамниште ги ставате парламентарните и локалните избори, кога локалната власт е четврта власт по редослед, рече Георгиевска.

watch animes. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime free My Hero Academia Season 3

One Piece (Dub) Episode 753

aniwatch AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AniWatch Death Note (Dub)

AniWatch Dragon Ball (Dub) Episode 153