September 18, 2021 15:25
Магазин

Ген си е ген: Мајката убавица, а ќерката плукната на татко си

Осумнаесетгодишната ќерка на Кетрин и Мајкл Даглас зрачи со благодатта на нејзината мајка, но не може да се негира дека таа сè уште изгледа повеќе како женска помлада верзија на 76-годишниот актер.

Карис Зита Даглас денес има 18 години и скоро заврши средно училиште за меѓународна диплома. Мајката Кетрин, таткото Мајкл и 20-годишниот брат Дилан гордо присуствуваа на доделувањето, што Кетрин Зита Џонс го сподели на својот Инстаграм профил.

Оваа девојка маѓепса многумина со својот вкус и стил, и не е невообичаено да се слушаат коментари дека се повеќе расте како нејзината мајка Кетрин.


Како и да е, веќе на оваа слика, во прв план доаѓаат црти на лицето што ги „зела“ од нејзиниот татко. Во септември 2019 година, мајка и ќерка имаа двоен момент позирајќи за насловната страница на списанието Vanity Fair. И двајцата носеа комплети јакни и панталони „Фенди“.

И во октомври истата година, тие работеа заедно на промоција на легендарната чанта Peekaboo од модната куќа Фенди. „Многу се забавувавме кога снимавме фотографии“, рече Карис и продолжи:

-„ИМАМЕ ПРИЛИЧНО СЛИЧНА СМИСЛА ЗА ХУМОР И СЕКОГАШ СЕ СМЕЕМЕ КОГА НИЕ (МАЈКА МИ И ЈАС) СМЕ ЗАЕДНО. ТАА Е НАВИСТИНА НАЈСМЕШНАТА ЛИЧНОСТ ШТО ЈА ПОЗНАВАМ “.

Кетрин Зета-Џонс ги минуваше изминатите неколку недели во нејзината викенд куќа во Мајорка, заедно со нејзиниот сопруг и нејзините две деца.

Website https://kissanime.mx: Watch Gungrave kissanime Episode 26 kissanime one piece

Website https://animeflix.nl: Watch Seitokai Yakuindomo* animeflix Episode 13 animeflix haikyuu to the top

Watch Hand Maid May Episode 10

Lupin III: Princess of the Breeze - Kakusareta Kuuchuu Toshi (https://wcostream.cc/m/ZdbW) Episode Full

Beatstars: https://www.beatstars.com/gogoanimelol/about

Fr ulule: https://fr.ulule.com/animefreakws