June 22, 2021 20:45
Македонија

Генералниот секретар Николовски: Нека е честит Рамазан Бајрам, да продолжиме по заедничкиот пат што обединува, 13.05.2021

Почитувани граѓани, почитувани верници од исламска вероисповед,
Ви го честитам големиот муслимански празник Рамазан Бајрам.
Нека е честит и благословен празникот и нека донесе радост, среќа и спокој во вашето семејство, во вашиот дом, во вашите срца.
Во духот на празникот да ја шириме добрината, човечноста, меѓусебната почит и добрата мисла.
Да се потсетуваме на милоста и прошката која треба да ја имаме за себе, за блиските, за пријателите,
Токму тоа се вредностите кои не обединуваат и за кои се залагаме. Да го продолжиме заедничкиот пат, преку негување и унапредување на концептот едно општество за сите, концепт кој не обединува и кој води напред.
Ви посакувам добро здравје, благодет, радост и среќа.
Честит Рамазански Бајрам!

 

KissAnime kissanime boku no hero academia: Watch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/ldXm/ep-1)

GoGoAnime gogoanime food wars: Naruto Episode 220