April 20, 2021 19:25
Спорт

Гвардиол: Кој мисли дека е готова трката за титулата нема да игра

Манчестер ситие лидер во англиската фудбалска премиерлигашка конкуренција со 12 бода предност во однос на второпласираниот градски ривал Јунајтед. „Граѓаните“ се во добра форма, имаат низа од 20 победи. Поради ваквиот скор и неговите игри многумина веќе тврдат дека трката за титула е завршена.