December 1, 2021 12:54
Спорт

Гвардиола сака да го покани Крос во Манчестер сити

Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Тони Крус, може да ја продолжи кариерата во Англија.

Според „Ел Национал” 31-годишниот Германец може да се пресели во Манчестер сити. Тренерот на „граѓаните” Хосеп Гвардиола би сакал да го види играч во својот тим.  Договорот на Крос со Реал Мадрид завршува летото 2023 година.

Во тековната сезона Крос одигра три натпревари и нема постигна гол.

Порталот „Трансфермаркт” ја проценува вредноста на фудбалерот на 30 милиони евра.