January 27, 2022 06:04
Спорт

Гвардиола за победата над ПСЖ: Тоа беше прекрасна вечер за нас

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола им се заблагодари на навивачите за поддршката по победата синоќа над Пари Сен-Жермен во 5. коло од Лигата на шампионите.

– Секогаш е опасно кога ја имаат топката во третата зона. По голот на ривалите бевме нокаутирани пет или десет минути. Им благодариме на нашите навивачи што дојдоа и не поддржаа. Тоа беше прекрасна вечер за нас, изјави Гвардиола за официјалниот сајт на УЕФА.

Головите за Сити ги постигнаа Рахим Стерлинг во 63. минута и Габриел Жезус во 76., претходно гостите од Париз поведоа преку Килијан Мбапе во 50. минута.

Двете екипи веќе го обезбедија учеството во осминафиналето од елитното фудбалско натпреварување.

animes online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

AnimeHeaven SK8 the Infinity Episode 9

anime streaming Hunter x Hunter (2011)

watch anime dub How NOT to Summon a Demon Lord Ω

watch anime free Josee, the Tiger and the Fish