September 21, 2019 16:03
Спорт

Гвардиола го расплака „Сантијаго Бернабеу“

Реал Мадрид пред домашните навивачи ремизираше во 2. коло од шпанската фудбалска Примера со Ваљадолид (1:1).  Во 88. минута  Серхио Гвардиола го расплака „Сантијаго Бернабеу“.  Избраниците на Зинедин Зидан долго се мачеа да го скршат отпорот на гостинот, па мрежата ја затресоа дури во 82. минута преку Карим Бензема, но на крајот последни се смееја гостите.

По убедливиот старт на воведниот меч од сезоната на гостувањето кај Севилја (3:1) ретко кој можеше да се посомнева дека „кралевите“ ќе бидат изненадени пред своите навивачи.

Нови вести

Берлускони: Монца би го победила Милан со 3:0

Igor

Гвардиола во 2021 година заминува од „Итихад“, ќе го замени Артета

Igor

Македонец е прв кандидат да ја предводи женската фудбалска селекција на САД

Igor