April 11, 2021 08:41
Спорт

Гвардиола: Гарсија ќе си обезбеди место во тимот на Барселона

Тренерот на лидерот во англискиот фудбалски шампионат Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека дефанзивецот Ерик Гарсија ќе се пресели во Барселона.

– Ерик Гарсија за мене е како син. Минатата година тој беше нашиот најдобар дефанзивец по локдаунот. Никогаш не згреши и играше во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Тој ќе игра за Барселона. Ерик не е просечен играч, тој е врвен фудбалер. Не го вклучив во последните два натпревари и тоа ми го скрши срцето, изјави Гвардиола.

Договорот на 20-годишниот Шпанец со „граѓаните” се пресметува до крајот на сезоната. Беше објавено дека Барселона веќе се договорила со Гарсија за условите за личен договор. Гарсија оваа сезона одигра само три натпревари во Премиер лигата.

I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) (https://animedao.nl/m/eRXn) Episode 12 at website https://animedao.nl animedao

Watch Attack on Titan Final Season Episode 3 (https://animeflix.nl/m/MOMm/ep-3) at website https://animeflix.nl. See more watch anime free