January 26, 2021 13:09
Македонија

Гаши: Доколку ВМРО-ДПМНЕ продолжи со политиките на Груевски нема да можеме да соработуваме

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека доколку ВМРО-ДПМНЕ продолжи со политиките на претходниот лидер Никола Груевски, нема да можат да соработуваат.

Гаши не негира дека е можна соработка со ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека се отворени во принцип за коалиција со сите партии, освен со ДУИ.

„Доколку ВМРО-ДПМНЕ продолжи со политиките на Груевски, тогаш е проблем да се коалицира со нив“, истакна Гаши на ТВ21.

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 8 at AnimeFreak vinland saga animefreak

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://animeflix.nl/m/0eeb) Episode 3 at ANIMEFLIX animeflix hunter hunter