January 16, 2022 21:03
Македонија

Ганиу: Официјално 16 жртви од несреќата во Бугарија се од Чаир, но бројката е поголема

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу изјави дека бројот на жртвите од сообраќајната трагедија во Бугарија од оваа општина официјално е 16, но дека, според него, има повеќе жртви кои живееле во Чаир, но имаат адреси во други општини.

– Бев во контакт со роднините кои беа погодени од оваа трагедија. Тука сум да покажам дека Општина Чаир е отворена во секое време и за секаква помош, рече Ганиу за ТВ21.

Тој потенцира дека за утре во 10:00 часот општината закажала седница во врска со трагичната несреќа во Бугарија, на која ќе се дискутира за правните начини за да се помогнат на настраданите семејства.

anime websites. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

watch subbed anime One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2 Episode 12

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 3

AnimeFreak How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 10