January 20, 2022 20:16
Свет

„Гамалеја“: „Спутник“ е поефикасна за мутираните соеви од другите вакцини

Руската вакцина „спутник В“ е поефикасна од другите вакцини против мутираните соеви на коронавирусот, изјави денеска Александар Гинтсбург, директор на Рускиот национален истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“.

„Спутник В“ е многу подобро приспособена да се спротивстави на мутациите на коронавирусот отколку другите вакцини“, изјави Гинтсбург за ТВ -каналот „Русија 24“.

Според директорот на Истражувачкиот центар, по вакцинацијата со „спутник В“, се развива поголем избор на антитела отколку по вакцинацијата со вакцините на „Фајзер“ или на „Модерна“.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch subbed anime Attack on Titan (Dub)

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 145

One-Punch Man

free anime online AnimeDao Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

anime website Horimiya