April 11, 2021 12:15
Магазин

Гал Гадот чека трето дете

Ѕвездата на суперхеројскиот блокбастер Wonder Woman или жена-чудо потврди дека таа и нејзиниот сопруг Јарон Варсан се подготвени да го пречекаат нивното трето дете – братче или сестричка за тригодишната Маја и деветгодишната Алма.

Гал Гадот сподели симпатична семејна фотографија на која се гледаат двете ќерки и сопругот.

Израелката која стана едно од најзвучните имиња во светот на филмот откако го оживеа ликот на „Вондер вуман“, претходно откри дека се чувствувала возвишено кога станала мајка.

Споделувајќи го своето искуство, таа рече: „Кога ги родив моите две ќерки. Знам дека ова звучи претерано, но се чувствував како да сум Бог кога се породив. Најдоброто чувство на светот е да станеш мајка и да дадеш живот.“

„Бев многу понервозна со својата прва бременост, но со Маја беше полесно. Поинаку е бидејќи го имате тоа искуство кога ќе добиете второ дете.“

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. (https://funimationfree.com/m/EveA) Episode 1 at website https://funimationfree.com. See more funimation channel

In Another World With My Smartphone (Dub) (https://wcostream.cc/m/4Q6M) Episode 12 at website https://wcostream.cc wcostream dragon ball z