August 6, 2020 09:15
Ракомет Спорт

(Галерија) Катастрофално полувреме: Австрија води со шест разлика

Македонската ракометна репрезентација го одигра најлошото прво полувреме на Европското првенство и по 30 минути игра домаќинот на првенството води со 18-12 и само чудо може да ја спречи македонската елиминација од шампионатот.

Фото: Слободн Ѓуриќ

Поврзани вести

Мицкоски и Ахмети се договориле прв премиер Албанец да биде Еленовски

Dragan Nikolovski

Шест починати и 88 нови случаи на ковид 19

Valentina

Три и пол години затвор за Владимир Панчевски

Dragan Nikolovski