Македонија

(Галерија):Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Фото:Слободан Ѓуриќ

Вечерва во Скопје најголемата опозициска партија одржа втор протест. Неколку илјадната група граѓани бараше оставка од актуелната власт.

Нови вести

Соборот на СПЦ е за дијалог со МПЦ

Daniela

Сончево со умерена облачност и услови за пороен дожд во попладневните часови

Daniela

СДСМ: Се воведува „зелена нафта” 200 милиони денари се враќаат кај земјоделците

Daniela