September 22, 2019 16:52
Балкан

„Газета Експрес”: Палмер ќе го посети Косово, датумот се уште не е утврден

 Американскиот заменик-помошник државниот секретар, Метју Палмер, кој е именуван за специјален американски пратеник за Западен Балкан, планира да го посети Косово, но датумот се уште не е утврден, објави денеска „Газета Експрес”.

Како што јави дописникот на МИА од Приштина, информацијата во писмен одговор упатен до порталот ја потврди Амбасадата на САД во Косово.

Ова ќе биде прва посета на Палмер на Косово во својство на специјален американски пратеник за Западен Балкан, функција на која беше именуван со одлука на државниот секретар Мајк Помпео на 30 август оваа година.иа

Нови вести

Шатори за граѓаните кои по серијата земјотреси не се чувстуваат безбеди во домовите

Igor

Во Тирана и Драч оштетени околу 500 објекти

Igor

Анкета:Китаровиќ води во трката за претседател на Хрватска

Igor