December 9, 2021 02:41
Балкан

Вуќиќ не очекува дека на седницата на СБ во ОН дека нешто ќе се смени околу ситуацијата на Косово

Српскиот претседател Александар Вучиќ во пресрет на утрешната редовна седница на Советот за безбедност во ОН, каде на дневен ред ќе се најде и ситуацијата во Косово изјави дека „ не верува оти нешто ќе се реши“.

-Што и да направат Албанците секогаш ќе имаат поддршка од „големата петторка“. Ние можеме да очекуваме поодршка од Русија и Кина и неколку помали земји, но тоа нема да ги смени работите на терен, изјави денеска Вучиќ.

Седницата на Советот за безбедност е редовна која се одржува на секои 6 месеци и на која се разгледува извештај за Косово. Извештајот ги покрива активностите на мисијата на ОН во Косово и ситуацијата во државата од 16 март до 15 септември годинава.

 

anime websites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

My Hero Academia (Dub)

anime sites Tokyo Revengers (Dub)

anime to watch 4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

watch anime 4Anime To Your Eternity