Спорт

Вујовиќ: Секој меч сме блиску, но на крајот остануваме без бодови

Вардар не успеа да стави крај на црната серија во Лигата на Шампионите која сега изнесува шест поради едно по друго откако на гостувањето кај Кил, „црвено-црните“ загубија со 32-30. Македонскиот состав одигра одлично прво полувреме во кое му парираше на германскиот гигант, но не успеа да го задржи темпото и во вторите 30. минути.

По натпреварот тренерот на Вардар, Веселин Вујковиќ имаше само пофални зборови за домаќините, а фокусот е веќе ставен на дуелот со Загреб на кој ќе се бара излез низата порази.

-Честитки за мојот колега Јиха, видовме еден добар натпревар во убава атмосфера како што е секогаш кај Кил. За нас, ситуацијата е малку депресивна затоа што на секој меч сме блиску, но остануваме без поени. Ова е тешко, но ќе се обидеме да направиме нешто во последните натпревари. Ова беше доста тежок дуел од почетокот, Кил е можеби најдобриот тим во Европа и во Германија. Се боревме, но ова е добар резултат за Кил. Мора да се фокусираме на следниот дуел со Загреб каде сакаме да победиме, изјави Вујовиќ.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

english anime JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AniWatch Horimiya Episode 11

dubbed anime AniWatch Tokyo Revengers (Dub)

AniWatch Black Clover

ani watch app TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-