Спорт

Вујовиќ: Македонците не се реални, не знам зошто беа толку разочарани од поразот од Црна Гора

Легендарниот Веселин Вујовиќ кој повеќе години беше тренер и на скопски Вардар, смета дека македонската публика си го преценува својот национален тим, и имала нереално големи очекувања на Европското првенство во ракомет.

-Црна Гора на ниту еден меч не беше фаворит, а знаев дека ако се влезе машки во рамноправна завршница, ќе ја победиме Словенија која нема карактер и нема дефиниран лидер. Не знам зошто е толкаво разочарувањето во Македонија после поразот од Црна Гора. Тоа како тие ги гледаат своите играчи и тимот, не е реално, изјави Вујовиќ.

Вујо даде мислење и за иднината на Кирил Лазаров како селектор на Македонија.

-Мислам дека сите селектори од поранешна Југославија ќе се извлечат со короната како алиби, само Врањеш нема да остане селектор на Словенија. Кирил Лазаров е млад тренер и има огромен авторитет, па нема да биде критикуван, прогнозира Вујовиќ.

online anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

Bleach Episode 362

4anime biz Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

4Anime Tokyo Revengers Episode 24

4Anime Bleach Episode 357

tải go88