November 30, 2021 14:50
Спорт

Вујовиќ го заборави Алборг, почна да размислува за Кил

Македонскиот ракометен првак и двократен европски првак Вардар вечерва во 5. коло од групата А во елитното клупско натпреварување од Лигата на шампионтие го претрпе вториот пораз, овојпат на гостувањето кај вицешампионот Албор во Данска (33:29). Тренерот на „црвено-црните“ Веселин Вујовиќ го призна овој пораз како реалност и посака што побргу да го забаорави.

За Вујовиќ натпреварот е загубен на стартот од вториот дел кога Алборг направи предност од шест гола.

-Алборг одигра одлично, а средбата ја загубивме во првите десет минути од второто полувреме. Дозволивме противникот да ни направи седум гола предност, се обидовме да направиме нешто, но невозможно беше да се вратиме.Овој меч за мене веќе е историја, а најважен ми е следиот дуел со  гермнаскиот Кил –изјави Вујовиќ на прес-конференцијата по натпреварот.

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Air Gear: Special Trick (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc english anime

AnimeHeaven: You're Under Arrest! (Dub) anime episode 47 online free at https://animeheaven.pro animeheavenru

AnimeKisa: Bloody Code anime episode 26 online free at https://animekisa.in anime online

Website https://animeflix.nl: Watch Sailor Moon SuperS the Movie: Black Dream Hole (Dub) animeflix Episode Full animeflix sailor moon