January 22, 2021 19:52
Балкан

„Вујкото” во Ндрагета од Албанија испорачан на Италија

Албанскиот државјанин Бујар Сејдини, кој во криминалната италијанска организација Ндрагета е попознат под прекарот „џаџаи” (вујко), екстрадиран и е на  Италија, која го бара за трговија со дрога.

Сејдини, кој беше уапсен уште во јули во Тирана, вчера и беше предаден на италијанската полиција, а тамношните институции го сомничат дека бил инволвиран во шверц на кокаин и дека од Италија патувал за Шпанија за да купи 20 килограми дрога, пренесува порталот „Егзит”.

Неговата екстрадиција во Италија беше одобрена во октомври.

World Trigger Episode 73 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime legend of korra

Bloom Into You (https://crunchyrollfree.com/m/jpNN) Episode 13 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 14 days