January 22, 2022 22:43
Македонија

Вучиќ: Не сакам да создавам насекаде непријатели на Србија

Не сакам да создавам насекаде непријатели на Србија. Веќе ги имаме многу и не секогаш по наша вина, а и не можете да играте на шест табли, оцени синоќа српскиот претседател, Александар Вучиќ и укажа дека е недопустливо во 21 век да се создаваат листи на непожелни граѓани, како што направи Црна Гора.

„Знам дека тоа се случило, бидејќи добивме официјален допис од нивното МВР, изјави Вучиќ за „РТС“ и порача дека Србија нема да им забрани влез на интелектуалците од Црна Гора.

Вучиќ додаде дека Србија е многу космополитска, широка и демократска за да се одлучи на таков чекор.

watch anime dub. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch subbed anime AnimeHeaven Death Note

animes online AnimeHeaven Naruto (Dub)

dubbed anime My Hero Academia Season 2 (Dub)

Attack on Titan (Dub)

anime online AnimeHeaven Naruto