Балкан

Вучиќ на средба со Путин во Сочи

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Сочи ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Вучиќ вчера изјави дека тоа е „многу важна“ средба за Србија, на која со Путин ќе разговара за „клучните политички прашања“.

„Русија е наш четврти трговски партнер и верувам дека имаме многу простор да ја зголемиме трговската размена. Завршивме многу преговори со руските партнери, договоривме стратешка програма за соработка до 2026 година во различни области на економски развој и трговија“, рече Вучиќ, кој оцени дека Србија има добра воено-техничка соработка со Русија.

„Точно е дека Србија повеќе вложува во зајакнувањето на армијата, но на сите им е јасно дека ќе бидеме лесен плен за секој што не и посакува добро на Србија ако не го сториме тоа“, изјави Вучиќ.

sites to watch anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime sites AnimeFreak The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

anime stream The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

AnimeFreak Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 7

watch anime free AnimeFreak Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

AnimeFreak Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 150

tải go88