Балкан

Вучиќ најави полициски час за викендот: Ситуацијата во Белград е алармантна, болниците се полни!

Ситуацијата со пандемијата корона вирус во Србија и особено во Белград е критична, изјави претседателот Александар Вучиќ, најавувајќи полициски час во главниот град на државата за викендот од петок до понеделник.

Критична ситуација имаме во уште 4 градови , но заради алармантната ситуација во Белград , од утре се забранува собирање на повеќе од 5 луѓе во затворен или отворен простор, изјави Вучиќ

WCOStream anime: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 8

ANIMEFLIX one punch man animeflix: Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25