January 21, 2022 21:34
Балкан

Вучиќ: Надворешниот фактор ја растури Југославија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по повод денешниот ден 29 ноември кој се славеше за роденден на СФР Југославија, која ја сочинуваа шест републики и две покраини, изјави дека верува оти надворешниот фактор бил клучот за уништување на поранешната заедничка држава.

Вучиќ рече дека е важно да се слушаме и кога размислуваме поинаку.

-Кога го почнавме дијалогот, сите имаа можност, како и денеска, да го кажат своето мислење. Знам дека не бевме „бели ангели“, но мислам дека надворешниот фактор беше пресуден за уништувањето на Југославија. Неодговорно е се да му се припишува на Милошевиќ, изјави Вучиќ во емисијата „Хит Твит“ на ТВ Пинк.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch subbed anime AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)

Attack on Titan Season 2 Episode 11

anime online Redo of Healer

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 18

AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 154